61-823 Poznań, ul. Piekary 17, piętro 8, tel. +48 (61) 858 24 40 http://www.thc.org.pl, e-mail: towarzystwo@thc.org.pl
Bank: 57 1090 1447 0000 0001 0702 1746 (BZ WBK S.A.) Bank: 14 1020 4027 0000 1402 0308 1866 (PKO BP S.A.)

Statuetka Złotego Hipolita specjalnym darem naszego Towarzystwa dla papieża Polaka Jana Pawła II.

Czytaj
Konsul Honorowa Republiki Austrii
Pani Izabela Ewa Seidl-Kwiatkowska
Laureatką Medalu „Labor Omnia Vincit".  

19.03.2019

„Dziękuję za ten niezwykły Medal. Jego otrzymanie jest dla mnie wielką niespodzianką. Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego, które mi go przyznało, znam od lat i podziwiam jego działalność. A teraz jestem w gronie jego prestiżowych laureatów!” – powiedziała Izabela Ewa Seidl-Kwiatkowska, Konsul Honorowa Republiki Austrii. Medal „Labor Omnia Vincit”, w imieniu Prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego -  dr. Mariana Króla,  wręczył Dominik Górny, Sekretarz Zarządu THC. (Na zdjęciu Sekretarz Zarządu THC – Dominik Górny przekazuje Pani Konsul Dyplom przyznania jej  Medalu „Labor Omnia Vincit”).

„Pani Konsul – spirytus movens Art. Of Packaging – Gali Opakowań, pokazuje jak opakować emocje, idee i przeżycia, tak, aby zyskały one rangę wartości kultury, której imieniem jest sukces: lokalny, ogólnopolski i międzynarodowy. Dokonania Pani Konsul są wyznacznikiem jakości inspirującej ważne trendy kreowania życia obywatelskiego i gospodarczego” – zauważył w laudacji Sekretarz Towarzystwa.

Izabela Ewa Seidl-Kwiatkowska to osobistość, która legitymuje się pracą w takich gremiach jak m.in.: Marketing i Sales Manager w austriackiej spółce PRINT & PUBLISHING INTERNATIONAL GmbH we Wiedniu (1997-1999). Od 1997 roku to również Redaktor Naczelny magazynu PRINT & PUBLISHING. Od 2003 roku to Prezes i właściciel Grupy Medialnej EUROPEAN MEDIA GROUP działającej w całej Europie Środkowej i Wschodniej oraz Austrii  mającej swoje spółki również w takich krajach jak Czechy, Węgry, Rosja, Indie i Azja Południowa. Prowadzi konsulting w zakresie prawnym i ekonomicznym wejścia na rynek Polski austriackich firm. Współpracuje z wieloma firmami jako konsultantka w dziedzinie strategii marketingowych, opakowań i technologii druku i elektronicznego publishingu.

Uroczystość wręczenia Pani Konsul przyznanego Jej wyróżnienia, Dyplomu i Medalu „Labor Omnia Vincit” odbyła się podczas finału Gali, 11 marca 2019 roku w Sali Ziemi.  (dg).


Medal „Labor Omnia Vincit”
dla Wiesława Prządki
wirtuoza muzyki akordeonowej…  

08.03.2019

„Jest to wyraz najwyższego uznania dla Wiesława Prządki za autorską miłość do tanga i oryginalne interpretacje muzycznych klasyków w stylu musette i new musette” – czytamy w werdykcie Kapituły Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, które 5 marca 2019 r. uhonorowało tego nietuzinkowego artystę Srebrnym Medalem Hipolita Cegielskiego „Labor Omnia Vincit”. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w polskiej kulturze, w mieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta THC, wręczył Dominik Górny, Sekretarz Zarządu Towarzystwa, podcza jubileuszowego koncertu zorganizowanego z okazji 25-lecia działalności artystycznej Wiesława Prządki. (Na zdjęciu okładka płyty z nagraną muzyką w wykonaniu Wiesława Prządki – fot. Archiwum).

„Paryż zakołysał się kabaretowym krokiem / na parkiecie bulwarów deszcz zatańczył kankana / Sekwany ulic upiły się miłością jak winem. Taka jest właśnie muzyka w wykonaniu Wiesława Prządki – upajająca nasze marzenia i wyobraźnię. Środowisko wielkopolskich organiczników jest przekonane, że spotkamy się za kolejne 25 lat, aby świętować trwałość wartości, które przekazuje artyzm Wiesława Prządki i New Musette Quartet – podsumował Sekretarz Towarzystwa. Publiczność zgromadzona w Auli UAM w Poznaniu, wręczenie medalu, przyjęła z entuzjazmem, potwierdzając go wielkimi brawami. (Na zdjęciu sekretarz Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego informuje zebraną publiczność o nadaniu Wiesławowi Prządce Medalu „Labor Omnia Vincit”).


Wiesław Prządka jako najwybitniejszy polski wirtuoz gry na akordeonie i jedyny w naszym kraju mistrz gry na bandoneonie diatonicznym, dołączył tego wieczoru do grona laureatów wyróżnień, którymi od blisko 20 lat, Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego, honoruje osobistości, których praca ma realny wpływ na jakość życia społecznego i kulturotwórczego. Przypomnijmy, są wśród nich takie nazwiska jak np.: Grażyna Brodzińska, Krzysztof Penderecki, Andrzej Wajda, Zbigniew Wodecki, Zdzisława Sośnicka, Ewa Bem, Skaldowie, Jan A.P. Kaczmarek, Rafał Blechacz, Seong Jin Cho. (Na zdjęciu Dominik Górny dekoruje Wiesława Prządkę przyznanym Mu Medalem).

(inf.dg)    


W wielkim smutku żegnamy
Premiera Jana Olszewskiego –
wybitnego polskiego Męża Stanu

12.02.2019

…który dobrze zasłużył się Polsce, jako wzorzec mądrego patriotyzmu, odwagi, wierności zasadom prawa i służby społeczeństwu. Odszedł wybitny prawnik – obrońca, wrażliwy Człowiek i dalekowzroczny polityk. Były doradca  i negocjator w procesie zmian ustrojowych w Polsce, były premier rządu Rzeczypospolitej, zapisany chwalebnie w narodowej historii. Polska poniosła kolejną wielką stratę.

Każdy, kto miał szczęście poznać Jana Olszewskiego był oczarowany Jego przymiotami charakteru, jego odwagą jako adwokata broniącego skutecznie przed sądami PRL-u działaczy niepodległościowych, Jego zaangażowaniem się wszędzie tam, gdzie widział niesprawiedliwość, złą wolę lub niegodziwość. Wywodzący się z warszawskiego Bródna, dzielnicy robotniczej pielęgnującej etos patriotyzmu i społecznej wrażliwości, od wczesnych lat młodości zaangażował się w działalność społeczną i propaństwową. Tę drogę rozpoczął jako harcerz Szarych Szeregów i tą drogą podążał przez całe życie.

Poznałem pana Jana Olszewskiego w Sejmie Rzeczpospolitej, już jako premiera na początku 1992 roku. Miałem propozycje objęcia stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą. Byłem pod dużym wrażeniem jego wypowiedzi, mądrości, wrażliwości społecznej i skromności. Wspominam Premiera, z jak wielką troską kompletował swój gabinet, dobierając do współpracy najlepszych, prawych i kompetentnych polityków.

Pozostał w mojej pamięci jako polityk, nigdy nie kierujący się partyjniactwem, ale zawsze nadrzędnym interesem Państwa i Narodu. Otwarty na dyskusję, na zmieniającą się sytuację. Konsekwentnie realizował jako premier rządu swoją wizję rozwoju Polski.  Pozostawił w historii znaczący ślad. Dzisiaj, żegnając Premiera Jana Olszewskiego, wspominamy Go dziękując za Jego służbę Polsce.

Żegnamy Premiera Jana Olszewskiego ze szczególnym wzruszeniem, wspominając Jego wizję  Nowoczesnej Rzeczpospolitej, demokratycznej, suwerennej, sprawiedliwej, solidarnościowej, zasobnej i właściwie ukształtowanej we wspólnocie międzynarodowej.

Premier Jan Olszewski pozostawił po sobie wielkie dziedzictwo mądrości, rozwagi i głębokiego twórczego patriotyzmu, wielkiego szacunku do Państwa i wielkiej troski o Naród.

Niech spoczywa w spokoju! A Jego życiorys niech będzie wskazówką dla nas wszystkich jak żyć i pracować dla Polski.

Dr Marian Król.
 Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem