61-823 Poznań, ul. Piekary 17, piętro 8, tel. +48 (61) 858 24 40 http://www.thc.org.pl, e-mail: towarzystwo@thc.org.pl
Bank: 57 1090 1447 0000 0001 0702 1746 (BZ WBK S.A.) Bank: 14 1020 4027 0000 1402 0308 1866 (PKO BP S.A.)

Statuetka Złotego Hipolita specjalnym darem naszego Towarzystwa dla papieża Polaka Jana Pawła II.

Czytaj
200. rocznica urodzin Hipolita Cegielskiego

Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych
w Powodowie 

Powodowo, grudzień 2012


Pan
dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Uprzejmie informujemy, że Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych imienia Hipolita Cegielskiego w Powodowie włączył się w obchody dwusetnej rocznicy urodzin patrona. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie  podjęli szereg inicjatyw, które mają na celu upamiętnienie sylwetki wielkiego Wielkopolanina. Obchody rozpoczęliśmy 20 listopada, ogłoszeniem konkursów  pod wspólnym hasłem „Hipolit Cegielski i jego czasy”. Uczniowie realizują następujące projekty: konkurs na prezentację multimedialną, konkurs wiedzy o patronie, konkurs plastyczny  ( „Hipolit Cegielski w oczach uczniów”), konkurs literacki.

Grono pedagogiczne ogłosiło plebiscyt dla młodzieży „Bądź jak Cegielski”, którego celem jest  wyłonienie ucznia, społecznika,  aktywnie angażującego  się w życie szkoły i środowiska lokalnego.

Dnia 9 stycznia 2013 odbędzie się uroczysty apel pod hasłem „Kilka rozdziałów z życia Hipolita Cegielskiego”.  Towarzyszyć temu będzie okolicznościowa wystawa: „Lokomobila czasu – narzędzia rolnicze dawniej i dziś”, a także wernisaż prac konkursowych.

W ramach propagowania wiedzy o patronie, w roku szkolnym 2012/2013 zaplanowaliśmy również spotkania z  przedsiębiorcami, wyróżniającymi się pracą na rzecz środowiska lokalnego, filantropami, mecenasami kultury, a także ze znanymi absolwentami naszej szkoły.

Do rywalizacji w wiosennym biegu imienia Hipolita Cegielskiego zaprosimy reprezentacje szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Przedstawiciele Zespołu Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie wezmą udział w mszy rozpoczynającej obchody  roku patrona. Podsumowaniem wszystkich działań w naszej szkole będzie apel z okazji Święta Szkoły        30 września 2013. Relacje z wszystkich planowanych działań będą sukcesywnie zamieszczane na szkolnej stronie internetowej – www.zsritpowodowo.pl

Z wyrazami szacunku
Społeczność szkolna ZSRiT w Powodowie
    
/-/ mgr Jerzy Rusin
dyrektor


ZAPROSZENIE

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego
oraz Patroni, Komitet Organizacyjny i Komitet Honorowy
Obchodów Roku Hipolita Cegielskiego


Mają zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w uroczystej inauguracja obchodów 200-lecia urodzin Hipolita Cegielskiego, która  rozpocznie  się w dniu  6 stycznia 2013 roku, o godzinie 10.00 uroczystą Mszą Świętą w Katedrze Poznańskiej,  koncelebrowaną przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa dr Stanisława Gądeckiego – Metropolitę Poznańskiego.

Rok 2013 ogłoszony przez Sejmik Województwa Wojewódzkiego Rokiem Hipolita Cegielskiego będzie wielkim i ważnym wydarzeniem  dla Wielkopolan, obywateli miasta Poznania, a także dla całej Polski, przypominającym jednego z największych Polaków, intelektualistę, rzecznika pracy organicznej, patriotę i prekursora nowoczesnego przemysłu maszynowego w Polsce, stworzonego od podstaw przez Polaka. Przemysłu, który w latach międzywojennych stał się wizytówką polskiej gospodarki, a z imienia i nazwiska Hipolit Cegielski uczynił polską, światową markę.

W czasie trwania Roku Hipolita Cegielskiego w Poznaniu i całej Wielkopolsce odbywać będą się liczne wydarzenia naukowe, kulturalne, imprezy artystyczne, które – liczymy na to – wszyscy Wielkopolanie uświetnią swoim uczestnictwem, potwierdzając ich przywiązanie do legendy Hipolita Cegielskiego i szacunek do naszej Małej Ojczyzny – Wielkopolski.

Do wzięcia udziału w inauguracji Roku Hipolita Cegielskiego serdecznie zapraszamy młodzież szkolną i uniwersytecką z ich szkolnymi i uczelnianymi pocztami sztandarowymi.

Za Towarzystwo im Hipolita Cegielskiego i Komitet Organizacyjny

/-/ Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa

/-/ Zofia Cegielska-Doerffer
Prawnuczka Hipolita Cegielskiego


List do Pana Wiesława Pokorskiego
Przewodniczącego Rady Miejskiej miasta Trzemeszno

Poznań, dnia 17 grudnia 2012 roku.

Rada Miejska miasta Trzemeszno
na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej
Pana Wiesława Pokorskiego
Trzemeszno


Szanowny Panie Przewodniczący,
Szanowni Państwo Radni Rady Miejskiej!

Mamy zaszczyt, reprezentując Zarząd i całe środowisko Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, skierować do Państwa serdeczne podziękowanie za niezwykle ujmujące, godne obywatelskie i patriotyczne  odniesienie się do zbliżającej się dwusetnej rocznicy urodzin Hipolita Cegielskiego, Wielkiego Polaka i Wielkopolanina, który urodził się na Ziemi Trzemeszeńskiej.

Dziękujemy za podjęcie w dniu 28 listopada br. na XXXVIII sesji Rady Miejskiej, z inicjatywy władz samorządowych Miasta i Gminy, jednogłośnie uchwały w sprawie ogłoszenia Roku 2013 Rokiem Hipolita Cegielskiego.

Z wyrazami najwyższego szacunku

/-/ Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa

/-/ Zofia Cegielska – Doerffer
Prawnuczka Hipolita Cegielskiego
Członkini Honorowa TowarzystwaWitryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem